Sötét rubin színe, kellemes illata összhangban van beltartalmi értékeivel. Fiatalos, gyümölcsös száraz kékfrankos vörösbor, amely 15-16 °C-on, magyaros ételekhez, pörköltekhez, fűszeres sültekhez ajánlott.
Ételek
Remek párosítás bárányhúshoz, tökéletesen illik marha- vagy vadételekhez, illetve grillhúsokhoz is.
Évjárat: 2020Alkoholtartalom: : 12,5%
Kategória:
A kékfrankos szőlő
Az egyik legkorábban fakadó rügyei miatt a fagy veszélynek jobban kitett, azonban rendkívűl szívós szőlőfajta. Bogyói vastag héja ezt a tulajdonságát erősíti. Késői érésű, bő termésű, azonban a késői szüretelhetősége ellenére sem rothad. A Kárpát-medencei pinot noir-ként említett jellegzetes szőlő.
Magyarország éghajlata, a termőterületek adottságai tökéletesen megfelelnek a kékfrankos termesztéséhez. Több termőterületen házasítások jelentős alkotóelemeként is alkalmazzák, az Egri és a Szekszárdi Bikavér borok alapja.
A Kékfrankos szőlőfajta termesztése hazánkban reneszánszát éli, a 90-es években sokan divatosabb fajtákra cserélték ültetvényeiket mára azonban visszatérnének hozzá.
Vörösborok Villányból
A Villányi vörösborok már megjelenésükben is tekintélyt parancsolóak, sötét mélyvörös színűek, illat- és zamat gazdagok, bársonyos tannin-tartalmúak, nagy potenciállal és hosszú érlelhetőséggel rendelkeznek.
A borászok egyetértenek, hogy ezek a borok lehetőleg hosszú fahordós érlelést igényelnek, majd azután a palackban is pihenniük kell, így alakulnak ki a tercier aromák amik biztosítják a komplex élményt fogyasztóiknak.
A kitöltést követően is hagyjunk nekik időt, ha szükséges dekantáljuk, nézegessük, élvezzük illatukat, és lassan kortyolgassuk őket!
A Villányi borvidék Magyarország legdélebben fekvő bortermelő területe, az egyedi submeditererán éghajlatnak köszönhetően remek ízű és illatú, tanninban és alkoholban gazdag vörösborok jellemzik az itt termesztett szőlőből készült italokat.
A Villányi borvidék rangját évszázadok óta elsősorban a vörösborok adják, ami valószínűleg annak is köszönhető, hogy itt a vörösborkészítés tudásának átadása apáról fiúra szállt. A kiváló éghajlati és talajadottságok mellett helyi hagyományok, divat és nem utolsósorban a piac van jelentős hatással a területen készült borok változatos stílusára.
A hagyományos szőlőfajtákhoz tartozik még a Kadarka, a Kékfrankos, a Portugieser, a Petit Verdot vagy a siller bor. A fehér fajták közül a chardonnay, Olaszrizling és az Irsai Olivér is. Északi fekvésű dűlőkben egyre nagyobb területen található meg a hidegebb klímát kedvelő Pinot Noir ültetvény.
Hazai és külföldi borfogyasztók, borszakértők a világ legelitebb bortermő vidékei közé sorolják. A Tokaji Borvidékkel karöltve a hagyományok és az innováció találkozásával olyan borok születnek amik a magyar borok hírnevét hordozzák a világban.
Gyártó, Termelő:
Koch Borászat Kft.
H-6445 Borota, V.ker.5
Telefon: +3630 475 7174
E-mail: info@kochboraszat.hu
www.kochboraszat.hu
Adatlap
- Márka
- Koch Borászat
- Származási hely
- Magyar termék
- Vonalkód
- 5999505877895